Dokumentární film Tichá voda

Režie: David Vigner
Produkce: DAVID VIGNER FILM, GALERIE GEMA
Kamera: Adam Profous
Střih: John Duffy Jr. Lukáš Skalník
Zvuk: František Šec
Premiéra filmu: 28. 11. 2019

„Fascinuje mě krása. Když se mi něco moc líbí, tak to musím zachytit“, říká o své tvorbě výtvarnice Jaroslava Bičovská."

„Naskytla se mi příležitost natočit film o kráse, o krásné bytosti. Budoucí divák filmu má vzácnou příležitost se na chvíli v kině zastavit nad krásou našeho světa v dílech paní Jaroslavy“, řekl k filmu režisér David Vigner."

Celovečerní časosběrný dokumentární film sleduje výtvarnici Jaroslavu Bičovskou v letech 2014 až 2019. Rodačka z Brandýsa nad Labem má za sebou výraznou výtvarnou stopu a pozoruhodný rukopis. Dokument se lehce dotkne i jejího soukromého života, jenž úzce souvisí s malířčiným výtvarným viděním a cítěním. Celý film je zaměřen především na průřez tvorby od 60. let až po současnost. Charakteristickým rysem při kreslení je pro Jaroslavu Bičovskou užití zvláštní techniky. Autorka nejprve ryje svou inspiraci do papíru, teprve poté používá tužku. Tímto stylem se brání absolutnímu realismu. Kromě Jaroslavy Bičovské se v dokumentu objeví blízcí přátelé i analytici výtvarného umění.